Aktualności
27.11.2019
  • Grupa CANPACK, wiodący producent na globalnym rynku opakowań, oficjalnie otworzyła fabrykę aluminiowych puszek napojowych w Tocancipa w Kolumbii.
  • W kolumbijskiej spółce CANPACK zatrudnionych zostało ponad 200 Kolumbijczyków, którzy
    w nowym obiekcie wybudowanym na powierzchni ok. 75 tys. m2 będą produkować rocznie 1,3 miliarda puszek.
  • Kluczowym klientem CANPACK na rynku kolumbijskim jest Bavaria, część browarniczego koncernu AB InBev.
Tocancipa, 26 listopada 2019 r. – Grupa CANPACK, wiodący globalny producent aluminiowych puszek napojowych, zainaugurował nową fabrykę w Tocancipa w Kolumbii. W ceremonii otwarcia uczestniczyli doradca Prezydenta RP Rafał Kos; Peter F. Giorgi, właściciel Grupy CANPACK, Fernando Jaramillo, wiceprezes ds. prawnych i korporacyjnych w Bavaria; Roberto Villaquiran, CEO Grupy CANPACK wraz z zespołem kierowniczym Grupy CANPACK.

„W odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na przyjazne środowisku i innowacyjne opakowania aluminiowe, Grupa CANPACK podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej działalności na rynku południowoamerykańskim. Inwestycja o wartości 150 mln USD została zainicjowana dzięki silnym
i opartym na zaufaniu relacjom biznesowym, jakie wypracowaliśmy z AB InBev. Mając na uwadze duży potencjał rynku, liczymy na dalszy, dynamiczny rozwój naszej działalności w tym kraju.”
– powiedział Peter F. Giorgi, właściciel Grupy CANPACK.

„Nasze ambitne zadanie, jakim jest transformacja Kolumbii w kraj jeszcze silniej zaangażowany
w zrównoważony rozwój, wymaga wsparcia ze strony partnerów strategicznych. Dlatego właśnie wybraliśmy firmę CANPACK, której doświadczenie oraz portfolio produktowe są spójne z naszymi celami
w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zobowiązaliśmy się, że do 2025 r. 100% naszych opakowań będzie nadawało się do recyklingu lub będzie wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Jesteśmy przekonani, że ścisła współpraca z CANPACK pomoże nam go osiągnąć.”
– powiedział Marcel Regis, prezes firmy Bavaria.

CANPACK jest pierwszym producentem w Kolumbii, który ma możliwość dostarczania nie tylko standardowych dla rynku lokalnego rozmiarów puszek, 330 ml lub 355 ml, ale także formatów specjalistycznych, takich jak 269 ml i 473 ml. Nowy zakład wybudowany na powierzchni ok. 75 tys. m2 ma roczną zdolność produkcyjną przekraczającą 1,3 miliarda puszek, z możliwością jej zwiększenia do 1,9 miliarda, w zależności od potrzeb biznesowych. Głównym rynkiem zbytu będzie Kolumbia, ale puszki produkowane w zakładzie w Tocancipa będą również eksportowane do krajów sąsiadujących.

„Opakowania aluminiowe stanowią dzisiaj preferowany sposób pakowania towarów. Wynika to nie tylko
z ich trwałości i wkładu w globalną gospodarkę o obiegu zamkniętym, ale także z możliwości, jakie oferują w zakresie brandingu i ochrony produktu. Mamy nadzieję, że nasza inwestycja da dodatkowy impuls do spopularyzowania puszki wśród kolumbijskich konsumentów, przyczyniając się tym samym do czystszego
i bardziej zrównoważonego środowiska.”
– powiedział Roberto Villaquiran, CEO Grupy CANPACK.

„Dzięki specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu firmy, a także wspólnemu wysiłkowi ponad 2 tys. osób zaangażowanych w ten osiemnastomiesięczny projekt inwestycyjny, wierzymy, że nasz zakład stanie się globalnym punktem odniesienia pod wieloma względami, takimi jak bezpieczeństwo i jakość, światowej klasy system produkcji, a także wysokie kompetencje naszych pracowników, przeszkolonych w ponad sześciu krajach na trzech kontynentach” – powiedział Camilo Pérez Bustos, dyrektor generalny
w CANPACK Kolumbia. „Wraz z pojawieniem się tego najnowocześniejszego zakładu, zmieniamy historię opakowań w kraju”
– dodał.

Niezbędne dla rozwoju tej inwestycji było wsparcie ze strony kolumbijskich instytucji i agencji odpowiedzialnych za promowanie i przyciąganie zagranicznych inwestycji do Kolumbii, takich jak ProColombia i Invest in Bogota.

„W ramach promocji i przyciągania inwestycji zagranicznych poszukujemy wiarygodnych
i zrównoważonych inwestycji, które mają wpływ na realny wzrost i konkurencyjność naszego kraju. Cieszymy się z decyzji firmy CANPACK, by zainwestować w naszym kraju, która przyczynia się do transformacji sektora opakowań napojowych i wspiera rozwój Kolumbii poprzez zwiększenie transferu wiedzy, miejsc pracy i dobrych praktyk”
– powiedziała Flavia Santoro, prezes organizacji ProColombia.

Juan Gabriel Pérez, dyrektor wykonawczy w Invest in Bogota podkreślił: „Inwestycje takie, jak ta zrealizowana przez CANPACK przy wsparciu AB InvBev w Bogocie pokazują pełny potencjał tego miasta jako regionalnej platformy dla firm chcących zapoczątkować lub rozszerzyć swoją obecność na rynku latynoamerykańskim. Jest to również dokładnie ten profil firmy, który staramy się przyciągnąć do miasta – opierającej swoją działalność na nowoczesnych technologiach oraz modelu produkcji ukierunkowanym na zrównoważony rozwój.”

Colombia_2_zdjecie 2