Aktualności
28.10.2019
Kraków, 22 października 2019 r. – Grupa CANPACK została dwukrotnie wyróżniona Srebrem
w międzynarodowym konkursie branżowym The Cans of The Year Awards organizowanym przez pismo The Canmaker. Jury konkursowe doceniło produkty CANPACK w dwóch kategoriach.

W kategorii Decoration & Print Quality za limitowaną edycję aluminiowej puszki wyprodukowanej dla Pilsner Urquell – oficjalnego sponsora narodowej drużyny hokejowej, z okazji Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w Czechach. Po raz pierwszy w procesie produkcyjnym zastosowano jednocześnie trzy efekty graficzne: QUADROMIX, THERMO i TACTILE.
  • Efekt Quadro-Mix pozwala na wydrukowanie czterech różnych grafik na puszkach w ramach jednej serii produkcyjnej,
  • Efekt Thermo umożliwia pokazanie ukrytego napisu lub grafiki po odpowiednim schłodzeniu puszki,
  • Efekt Tactile nadaje teksturę poszczególnym elementom litografii, w dotyku przypomina „skórkę pomarańczy”.
„W CANPACK uważamy, że doskonały produkt zasługuje na doskonałe opakowanie. Dlatego stale pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami zwiększającymi atrakcyjność wizualną naszych puszek napojowych. Chcemy, aby nasze opakowania wyróżniały się przede wszystkim efektami graficznymi, które przyciągają uwagę najbardziej wymagających konsumentów na całym świecie” – powiedział Stephen McAneny, Chief Commercial Officer w Grupie CANPACK. „Dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu efektów Quadromix, Thermo i Tactile stworzyliśmy puszkę, która z jednej strony podkreśla wyjątkowość marki Pilsner Urquell, a z drugiej – doskonale odzwierciedla kluczowe atrybuty hokeja… szybkość, lód, pasję.”

W kategorii End, Cups and Closures za zamknięcia koronowe „Zer02 Cap” stosowane w produktach marki Carlsberg Pilsner na całym świecie.

„Zamknięcia koronowe to jedne z najmniejszych metalowych opakowań, które mogą umknąć uwadze użytkownika. Bardziej wnikliwi zauważą jednak działające na wyobraźnię obrazy umieszczone na kapslu, które zostały powtórzone we wzorze graweru w jego wnętrzu. Niewidoczny dla oka pochłaniacz tlenu
w warstwie wewnętrznej zamknięcia pozwala na utrzymanie świeżości piwa.”
– podało w swoim werdykcie Jury konkursu Cans of the Year 2019.

Cans of the Year Awards organizowane przez pismo The Canmaker to doroczne święto najlepszych produktów wytwarzanych przez producentów puszek z całego świata, którzy co roku, podczas The Canmaker Summit prezentują swoje najlepsze i najbardziej innowacyjne osiągnięcia w dziedzinie opakowań metalowych.

The Cans Award of the Year_ALL