Aktualności
15.10.2019
Kraków, 15 października 2019 r. – CANPACK India, producent aluminiowych puszek do napojów, będący częścią Grupy CANPACK, został doceniony za zaangażowanie w inicjatywy na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, a nowa fabryka w Nuh uzyskała certyfikat branżowej organizacji Green Building Council w Indiach.

Zaangażowanie firmy w działania CSR w zakresie gospodarki wodnej zostało zauważone podczas 13. edycji konkursu CII-National Awards for Excellence in Water Management 2019, organizowanego przez Instytut CII-Triveni Water. Program CANPACK, realizowany w Indiach, zdobył certyfikat w kategorii Beyond the Fence za imponujący wkład na rzecz wspierania społeczności wiejskich i pomnażania zasobów naturalnych.

„Bezpieczeństwo wodne w Indiach jest zawsze traktowane przez CANPACK z najwyższym priorytetem. Poszukując sposobów i środków, które pozwoliłyby na osiągnięcie zamierzonego celu, nawiązaliśmy współpracę z firmą Kedia Rainwater Harvesting, która zaprezentowała nam swoją autorską technologię Kedia Farm Pattern – przyjazną dla środowiska i opłacalną metodę oszczędzania wody.” – powiedział Harsh Vardhan Jajoo, dyrektor zarządzający i CEO w CANPACK India. „CANPACK wykorzystał to rozwiązanie, by zmienić los kilku obszarów wiejskich, które stale były na łasce monsunów. Dziś te obszary są nie tylko przygotowane do stawienia czoła monsunom, ale także zaopatrzone w wystarczającą ilość wody przez cały rok.”

CANPACK odebrał certyfikat z rąk Sekretarza Generalnego Ministerstwa Jal Shakti w Rządzie Indii oraz Prezydenta Instytutu CII-Triveni Water podczas uroczystej ceremonii w trakcie 5. Szczytu Innowacji Wodnych (5th Water Innovation Summit), który odbył się 18 i 19 września 2019 r. w hotelu The LaLit
w New Delhi, w Indiach.

Ponadto we wrześniu 2019 r. zakład CANPACK India w Nuh (stan Hariana) uzyskał Status Platinum od branżowej organizacji Indian Green Building Council (IGBC), która jest najważniejszym organem przyznającym certyfikaty dla zielonego budownictwa w kraju. Zgodnie z założeniami sklasyfikowanie obiektu jako ekologiczny wiąże się z przeprowadzeniem inwestycji zgodnie ze szczegółowymi kryteriami zrównoważonego rozwoju oraz wykorzystując rozwiązania, które zmniejszają wpływ na środowisko.

IGBC doceniło zakład CANPACK w Nuh za: mniejsze zużycie wody, optymalizację wykorzystania energii, oszczędne korzystanie z zasobów naturalnych, redukcję wytwarzanych odpadów oraz zapewnienie zdrowszych warunków pracy w porównaniu z warunkami w konwencjonalnych budynkach.

W Indiach program CSR realizowany przez CANPACK koncentruje się na integracji społeczności lokalnych, edukacji, a także gospodarce wodnej i odpadowej. Firma niedawno uzyskała również certyfikat ISO 26 000.

_DSC7825

Nagroda Nuh