Aktualności
25.06.2019
Grupa CANPACK wspiera drugą edycję Cracow Green Film Festival

Kraków, 26 czerwca 2019 r. – Grupa CANPACK, producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego, butelek szklanych oraz zamknięć koronowych, został sponsorem drugiej edycji międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych Cracow Green Film Festival. Firma chętnie wspiera lokalne społeczności oraz aktywnie angażuje się w inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i promocji recyklingu.

Podczas Cracow Green Film Festival, który odbędzie się na Bulwarze Czerwieńskim obok Wawelu w dniach 18-25 sierpnia, zaprezentowanych zostanie około 80 filmów dokumentalnych, fabularnych oraz animacji o tematyce ekologicznej. W ramach wydarzenia zaplanowano także konkurs dla młodych twórców, których zadaniem będzie przygotowanie filmu o tematyce związanej z recyklingiem puszek aluminiowych.

Bardzo cieszymy się, że możemy być częścią tego wydarzenia, mającego dużą wartość edukacyjną i artystyczną. Cracow Green Film Festival to ważna inicjatywa zwiększająca świadomość na temat ekologii. Jako producent aluminiowych puszek napojowych aktywnie wspieramy działania na rzecz efektywniej zbiórki i recyklingu aluminium – materiału, który może być przetwarzany w nieskończoność – podkreśla Marta Kopcik, Group Communications Manager w Grupie CANPACK. – Najlepszym przykładem jest nasze zaangażowanie w projekt Każda Puszka Cenna, którego celem jest promocja zachowań proekologicznych w zakresie recyklingu puszek po napojach.

Grupa CANPACK przygotowała dla laureatów tegorocznej edycji Festiwalu wyjątkowe statuetki wykonane z przetworzonych puszek aluminiowych. Dodatkowo, uczestnicy biegu Zielona 5, inaugurującego wydarzenie, już po raz drugi zostaną wyróżnieni medalami wykonanymi specjalnie na tę okazję z aluminiowych wieczek do puszek.

KV_KIGFF_CAN-PACK (1)