Aktualności
17.05.2019

Wiceprezes Grupy CANPACK nominowana do Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP

dr hab. Małgorzata Podrecka, wiceprezes zarządu Grupy CANPACK, wśród wybitnych praktyków biznesu, prawników i naukowców powołanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w skład Rady ds. Przedsiębiorczości.


Kraków – 17 maja 2019 r. – Wiceprezes zarządu Grupy CANPACK, dr hab. Małgorzata Podrecka, otrzymała nominację do Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP, organu o charakterze forum konsultacyjno-doradczego, które powstało jako odpowiedź na liczne sygnały płynące ze środowiska przedsiębiorców. W skład Rady powołano 18 specjalistów w zakresie przedsiębiorczości, zarządzania oraz prawa, wśród których znaleźli się zarówno praktycy biznesu jak i przedstawiciele środowiska akademickiego.

Małgorzata Podrecka posiada długoletnie doświadczenie jako radca prawny i od ponad 25 lat jest związana z Grupą CANPACK, globalnym producentem opakowań. Obecnie pełni funkcję członka zarządu i jest odpowiedzialna za kwestie prawne oraz zrównoważony i odpowiedzialny społecznie rozwój Grupy. Doświadczenie i wkład dr Podreckiej mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Grupy CANPACK, która z firmy o polskich korzeniach przekształciła się w firmę o globalnym zasięgu i dziś prowadzi działalność w 19 krajach, zatrudniając prawie 8 000 pracowników.

– Powołanie w skład Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Cieszę się, że będę mogła podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, by wspierać rozwój polskich firm i wspólnie pracować nad zapewnieniem im stabilnego otoczenia biznesowego – powiedziała Małgorzata Podrecka.

Celem powstania Rady jest wpieranie przedsiębiorczości oraz poszukiwanie rozwiązań, które usprawnią działanie firm na polskim rynku. Do zadań ekspertów powołanych w skład Rady będą należeć m.in. działania na rzecz kształtowania stabilnych warunków dla rozwoju polskich przedsiębiorstw oraz upowszechnianie postaw przedsiębiorczych, szczególnie wśród młodzieży.

Rada_zdjecie (1)