Aktualności
30.10.2018


Grupa CANPACK, działająca w branży opakowań od ponad 25 lat, otwiera nowe inwestycje w Indiach i Rumunii, umacniając jednocześnie swoją pozycję na międzynarodowym rynku.


Kraków, 30 października 2018 r. – Grupa CANPACK, globalny producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego, a także butelek i zamknięć koronowych, umacnia swoją międzynarodową pozycję. W ciągu tygodnia Grupa zainaugurowała greenfieldową fabrykę aluminiowych puszek napojowych w Nuh, w Indiach (26 października) oraz drugą linię produkcyjną w Bukareszcie (30 października).

W ostatnich latach Grupa CANPACK konsekwentnie umacnia swoją pozycję na międzynarodowym rynku opakowań. Rosnący popyt na w pełni recyklowalne opakowania aluminiowe, a także prognozy wskazujące na znaczący potencjał wzrostu rynków w Indiach i Rumunii, wpłynęły na decyzję o rozszerzeniu działalności w tych krajach. Jest to również odpowiedź na potrzeby naszych globalnych klientów. Obie inwestycje nie tylko zwiększyły zdolności produkcyjne Grupy, ale także wzmocniły naszą pozycję na rynku opakowań napojowych w Europie i Azji. Decyzje o inwestycjach podjęliśmy mając na uwadze zrównoważony rozwój naszej firmy w perspektywie długoterminowej. –powiedział Herman Nicolaas Nusmeier, Prezes Zarządu CANPACK.

Grupa CANPACK zainwestowała blisko 120 mln euro w oba nowe przedsięwzięcia, które znacząco zwiększają jej zdolności produkcyjne oraz oferują szeroki asortyment przyjaznych, w pełni recyklowalnych i bezpiecznych opakowań wysokiej jakości. Ponadto nowe inwestycje mają istotny wpływ na wzrost zatrudnienia – w obu lokalizacjach utworzonych zostało ponad 240 miejsc pracy.

W ostatnich latach rosnące zaufanie klientów oraz zapotrzebowanie na produkty firmy zwiększyły plany inwestycyjne Grupy CANPACK, co zaowocowało kolejnymi projektami. W ciągu ostatnich trzech lat firma uruchamiała po dwie fabryki rocznie i dziś prowadzi operacje w 18 krajach, sprzedając swoje wyroby łącznie do ponad 100 krajów na całym świecie.

CANPACK podkreśla swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, koncentrując się na rozwiązaniach mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz społeczności lokalne, wszędzie tam, gdzie prowadzi swoją działalność. Zarówno fabryka CANPACK w Bukareszcie, jak i nowy zakład produkcyjny CANPACK w Indiach są zaangażowane w działania z zakresu zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu oraz oszczędności wody, energii i surowców.

3J8A2444_resized

Cutting the Ribbon_1_resized